fbpx

ODKRYJ EMS

Elektrostymulacja mięśni

TRENING EMS, trenuj POPRZEZ ELEKTRO STYMULACJE MIĘŚNI!

Elektrostymulacja Mięśni. Podczas tradycyjnego treningu, mięśnie są sterowane przez elektryczne sygnały docierające z mózgu. 

Wyzwalają one skurcz co powoduje ruch. W trakcie treningu ta sama reakcja wyzwalana jest przez zewnętrzne bodźce elektryczne, których mięsień nie odróżnia, dzięki czemu i tak się kurczy

  • EMS to trening całego ciała, pozwalający na mocniejsze zaktywowanie mięśni niż w trakcie tradycyjnego treningu przy mniejszym obciążeniu stawów. Impuls może docierać również do głęboko położnych mięśni „core” czyli grup mięśni odpowiedzialnych za stabilizację ciała.
 
  • Wykonujemy go raz w tygodniu. Trwa on 20 minut, więc jest idealny dla zapracowanych osób. Po około 8-10 tygodniach przygotowania organizmu możemy zwiększyć ilość sesji do 2. Ważne jest zachowanie odstępu minimum 4 dni, żeby zapewnić regenerację, która jest kluczowa w osiąganiu efektów treningowych.
 
  • Trening EMS wiąże się z dużym obciążeniem metabolicznym organizmu, ponieważ angażuje bardzo dużą ilość masy mięśniowej (pracuje każde włókno mięśnia) Bardzo efektywnie i w krótkim czasie doprowadza do poprawy sprawności fizycznej i wydolności. Często polecany jest dla osób, które mają problemy zdrowotne np. są po operacji i nie mogą wykonywać wszystkich ćwiczeń ze względu na obciążenie stawów.
 
  • Można go porównać do metody HIIT( high intensity interval training), której niektórzy nie chcą wykonywać, ponieważ mimo skuteczności występuje przy nim wysokie obciążenie mechaniczne stawów.
 
  • W trakcie treningu EMS spalamy bardzo dużą ilość kcal. Należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz racjonalną dietę poddając się tej metodzie.

KORZYŚCI

PEŁEN TRENING W 20 MINUT!

Szybka redukcja tłuszczu i cellulitu

szybki przyrost masy mięśniowej

BADANIA na temat skuteczności TRENINGÓW EMS

trening ems w studio forma to doskonały sposób na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów w krótkim czasie.

Badania na temat treningu EMS przeprowadzane były m.in. przez Uniwersytet w Bayreuth (2002-2003), Uniwersytet Erlangen-Nürnberg (2009), Uniwersytet w Kolonii oraz Klinikę Serca w Bad Oeynhausen (2010). Wszystkie one dowodzą skuteczności treningu w systemie EMS. Co więcej nie wykryły żadnych czynników uszkadzających zdrowie.

trening ems efekty

Wzrost ogólnej siły (w ciągu 6 tygodni)
30%
Wzrost siły mięśni brzucha po 6 tygodniach
67%
Wzrost ogólnej siły (w ciągu 6 tygodni)
30%
Wytrzymałości w treningu dynamicznym po 6 tygodniach
69%
Wzrost siły izometrycznej
9%
Pozytywne efekty kształtowania sylwetki (po 6 tygodniach treningu)
Zauważono u % badanych 87%
Zauważyło znaczne zmniejszenie dolegliwości bólu pleców (po 10 jednostkach treningowych)
Zauważono u % badanych 89%

DLA KOGO trening ems w gdyni?

Trening próbny EMS

69 zł

/W cenę wliczone jest wypożyczenie stroju (niezbędny do przeprowadzenia treningu)
Specjalistyczny strój

180 zł

Strój zawierający jony srebra, posiada właściwości antybakteryjne oraz wzmacniające przewodzenie impulsów elektrycznych.

PAKIETY TRENINGÓW EMS

PAKIET KWARTALNY
( 8 Treningów )

840 zł

( 105zł trening )
PAKIET PÓŁROCZNY
( 12 Treningów )

1200 zł

( 100zł trening )
PAKIET PÓŁROCZNY
( 24 Treningów )

2280 zł

( 95zł trening )
PAKIET DLA PARY
( 6 Treningów )

1080 zł

( 180zł trening )
PAKIET DLA PARY
( 12 Treningów )

2040 zł

( 166 zł trening )

oferta limitowana!

TYLKO TERAZ 249 ZŁ
 ZA 3 TRENINGI EMS!
3 treningi EMS (trening próbny + 2 kolejne treningi )

369 zł

249 zł

/W cenę wliczone jest wypożyczenie stroju (niezbędny do przeprowadzenia treningu)

EMS często zadawane pytania

EMS to trening, który polega na pobudzaniu mięśni szkieletowych  za pomocą impulsów prądu – stałego i zmiennego. Impuls ten pochodzi z elektrod znajdujących  się w kombinezonie, który mamy na sobie, podczas treningu. Dzięki temu trener osobisty może na bieżąco kontrolować pracę mięśni ćwiczącego. Trening EMS umożliwia pracę nad kilkoma partiami mięśniowymi jednocześnie, co znacznie skraca czas ćwiczeń i przyspiesza pożądane efekty.

W zależności od intensywności treningu spalanie kalorii na jednym treningu sesji EMS (około 20 minut) może wynosić od 500 kcal wzwyż.

Oczywiście,  Trening EMS  wywodzi się z fizjoterapii i jest stosowany u pacjentów po urazach i wypadkach. Ponadto pomaga łagodzić bóle i korygować wady postawy.

W stu procentach „tak”. Elektrostymulacja mięśni jest sprawdzoną metodą wykorzystywaną z powodzeniem przez rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz trenerów na całym świecie. Według oficjalnych badań EMS nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. To dlatego, że mięśnie i tak stale współpracują z pomocą naturalnych impulsów elektrycznych. Impulsy elektryczne niskiej częstotliwości wykorzystywane w treningu EMS nie szkodzą również sercu. Oczywiście jak każdy trening, należy wykonywać go pod okiem doświadczonego trenera personalnego.

Niestety nie. Trzeba też pamiętać, że okres połogu rządzi się swoimi prawami i nakłada pewne ograniczenia związane z wysiłkiem fizycznym.  Aczkolwiek już 6-8 tygodni po urodzeniu dziecka metoda ta jest jak najbardziej wskazana. Trening EMS pozwala na dobranie bezpiecznej intensywności wykonywanych ćwiczeń. Jest też zdecydowanie krótszy niż klasyczny trening na siłowni – trwa tylko 20 minut, co pozwala zaoszczędzić tak cenny dla młodej mamy czas.

Niemal każdy –  bez względu na wiek oraz kondycję – może stosować metodę treningów EMS. Trening z wykorzystaniem powyższej technologii jest bardzo prosty i intuicyjny. Trener Personalny zadba o to, by poziom ćwiczeń był dopasowany do potrzeb i możliwości każdego ćwiczącego jak również ich celów, bez względu na jego wcześniejsze doświadczenia ze sportem. Podopieczni studia Treningu Personalnego EMS FORMA mają od 18 – 64 lat.  

Jedynymi przeciwwskazaniami do treningu metodą elektrostymulacji mięśni są:
-rozrusznik serca
-ciąża
-choroba nowotworowa

Zgodnie z naszym doświadczeniem ale również głównie z badaniami przeprowadzonymi, na Uniwersytecie Bayreuth, Erlangen w Norymberdze oraz wyższej szkole sportu w Koloni wynikają nie zbite fakty:

– 87% badanych odnotowało pozytywne efekty kształtowania sylwetki już po 6 tygodniach treningów!

– 89% badanych zaobserwowało znacznie mniejsze dolegliwości bólu pleców już po 10 treningach!

– Zauważalnych wzrost ogólnej siły o aż 30% w 6 tygodni.

– Zauważalnych wzrost siły mięśni brzucha o 67% 

– Wzrost wytrzymałości w treningu dynamicznym o 69% po 6 tygodniach.

Aby uzyskać optymalne efekty, wystarczy jedna sesja w tygodniu. Jednak treningi EMS powinny być wykonywane przez dłuższy czas i zawsze regularnie.